Blog

Notatka prasowa

15.09.2023r. APIR Art Models organizowała Międzynarodową Galę Mody Lublin Fashion 2023 i Jubileusz 25-lecia działalności APIR Art Models.

W programie Gali zostały zaprezentowane kolekcje lubelskich projektantek mody: Dominiki Soszki i Agnieszki Tokarz.

Nasze projektantki mają udokumentowany dorobek w branży modelingowej na rynku polskim i zagranicznym i w sposób profesjonalny za promowały walory województwa lubelskiego w tej dziedzinie. Zaprezentowały się także projektantki mody z Ukrainy z Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych z którą APiR Art. Models współpracuje od 2000 r. w dziedzinie naukowej i artystycznej. Ukraińskie projektantki zaprezentowały  kolekcje klasyczną “Zawsze Inna” wykonaną pod kierunkiem Profesor Zenobii Tkanko i kolekcję awangardową “Gałązka Oliwy” wykonaną pod kierunkiem pracowników Katedry Projektowania Ubioru Oksany Mironowicz i Krystyny Szewczuk. Gościnne zaprezentowała swoją kolekcję Agnieszka Bąk z Warszawy. Program Gali uświetnił recitalem Darek Tokarzewski członek grupy VOX.

Jako goście na Galę zostali zaproszeni przedstawiciele władz, mediów, kultury, biznesu oraz projektanci, twórcy, producenci zajmujący się modą i designem a także mieszkańcy Lublina i regionu.

Po części oficjalnej zorganizowano spotkanie jubileuszowe zaproszonych gości i byłych współpracowników APiR Art Models.

Modelki, modele, hostessy, hosty i artyści estradowi którzy współpracowali przez 27 lat działalności APiR Art Models zgotowali rodzinną atmosferę wydarzenia.

Partnerami wydarzenia Międzynarodowa Gala Mody Lublin Fashion 2023 byli:

“Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”

“Totalizator Sportowy”

 

Comments are closed.